XXXI Dni Legionowa

Data publikacji 01.06.2010

30 maja br., na Stadionie Miejskim w Legionowie odbyła się impreza plenerowa z okazji XXXI Dni Legionowa. Wśród licznych stoisk promujących instytucje z terenu miasta i powiatu Legionowskiego znalazło się także stoisko promocyjne Centrum Szkolenia Policji.

Imprezę rozpoczął występ młodzieży ze Szkoły Muzycznej w Legionowie. W programie, wśród licznych atrakcji, znalazły się m.in. spektakl i pokazy dla dzieci oraz występ zespołu artystycznego z Ukrainy.
            Dużym zainteresowaniem uczestników kulturowego przedsięwzięcia cieszyło się stoisko promocyjne CSP. Sprzęt ruchu drogowego – motocykle i oznakowany radiowóz, podobnie jak łódź służbowa, przyciągały rzesze najmłodszych. Dzieci z ochotą uczestniczyły w konkursach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie brakowało chętnych do odwzorowywania swoich śladów linii papilarnych, małżowiny usznej, czy czerwieni wargowej. Materiały z zakresu prewencji kryminalnej, prawa rodzinnego i opiekuńczego przekazywane były dorosłym uczestnikom imprezy.
            Nauczyciele policyjni zaangażowani w Obchody Dni Legionowa, jak również słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów w specjalności do spraw nieletnich – „DSN-1/10”, w interesujący i profesjonalny sposób przekazywali wiedzę z prewencji kryminalnej.
           Udział CSP w przedsięwzięciu można uznać za udaną formę promocji Policji i współpracy ze społeczeństwem.

Hanna Grochowska
Foto Mariusz Mazewski  ZTK