Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończenie szkolenia SET 1/23

Data publikacji 08.11.2023

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zakończył się kurs specjalistyczny dla przewodników psów tropiących. Jest to jedyna w roku kalendarzowym edycja przygotowująca przewodników i psy służbowe tej kategorii.

Przez  117 dni słuchacze i ich podopieczni nabywali wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą kynologii służbowej, taktyki użycia psów służbowych, udzielania pierwszej pomocy i kształtowania sprawności fizycznej.
Główną umiejętnością psów tropiących zdobywaną podczas wielomiesięcznego szkolenia  jest tropienie śladów ludzkich w zróżnicowanym terenie.

Drugą ważną umiejętnością jest przeszukiwanie terenu za osobą zaginioną. Pies służbowy tej kategorii po odnalezieniu osoby ma za zadanie oznaczyć ją w wyuczony sposób do czasu przybycia przewodnika psa. Oznaczenie to w myśl założeń programowych kursu specjalistycznego dla przewodników psów tropiących odbywa się poprzez oszczekiwanie.

Gratulujemy duetowi - policjant, pies zakończenia szkolenia i życzymy dużo satysfakcji ze służby i bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków służbowych.

podkom. P. Mrozowski ZKP w Sułkowicach

 

Powrót na górę strony