Szkolenie "drogówki"

Data publikacji 06.07.2022

W Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego. Do 18 sierpnia br. 60 policjantów ruchu drogowego zostanie przygotowanych do pełnienia służby na drogach.

W trakcie kursu policjantom zostaną przedstawione akty prawne wykorzystywane w służbie. Poznają ogólne przepisy ruchu drogowego, zasady kontroli stanu technicznego pojazdów oraz kontroli pojazdów, którymi realizowany jest transport drogowy lub niezarobkowy przewóz drogowy.

Ponadto,  nabędą umiejętności: obsługi ręcznych mierników prędkości, wideorejestratorów, urządzeń elektronicznych do określania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu lub środka działającego podobnie do alkoholu oraz kierowania ruchem drogowym. Po części teoretycznej, wszyscy policjanci, pod nadzorem kadry ZRD, utrwalą swoją wiedzę podczas zajęć praktycznych, polegających na kontroli samochodów osobowych i ciężarowych na drogach publicznych.

tekst/foto.: sierż. szt. Małgorzata Karolak

• Policjanci WRD podczas zajęć z ręcznej regulacji ruchu drogowego