KOMPANIA HONOROWA

Data publikacji 01.07.2022

Wzorem lat ubiegłych w Centrum Szkolenia Policji trwa szkolenie policjantów , którzy zakwalifikowali się do kompanii reprezentującej Centrum podczas oficjalnych uroczystości.

W trakcie pierwszego spotkania, które miało charakter teoretyczny policjanci poznali specyfikę uroczystości państwowych i resortowych. Prowadzący zajęcia zwrócili w dużej mierze na wizerunek umundurowanego policjanta, prezencje jak i honor reprezentowania Centrum Szkolenia Policji. Należy dodać, że szkolenie z ceremoniału policyjnego ma na celu kultywowanie tradycji policyjnych oraz umacnianie pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie.

Podczas kolejnych spotkań realizowana jest część praktyczna szkolenia na placu manewrowym CSP Legionowo. Wytypowani słuchacze doskonalą wybrane elementy musztry pod kątem jednoczesnego wykonywania poleceń a także szkolą się aby poprawnie wykonywać chwyty szablą. Pierwszy a zarazem bardzo ważny sprawdzian nabytych umiejętności czeka słuchaczy w dniu 15 lipca 2022 r podczas obchodów Święta Policji organizowanych przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Dowódcą kompanii honorowej jest st. asp. Mariusz Drearski któremu podczas przygotowań do uroczystości policyjnych pomaga swoją wiedzą i doświadczeniem wyniesionym z kompanii reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji mł. asp. Wojciech Pudło. Obydwaj policjanci na co dzień pełnią służbę w Wydziale Dowodzenia Centrum.

st. asp. Mariusz Drearski

• Policjanci podczas ćwiczeń musztry