Święto w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 16.07.2019

W dniu 16 lipca br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie Zastępca Komendanta Głównego Policji – Pan nadinsp. Kamil Bracha, uczestniczył w obchodach 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Ceremonia odbyła się pod patronatem honorowym Elżbiety Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Podczas obchodów jubileuszowej 100. rocznicy powstania Policji Państwowej mieliśmy zaszczyt gościć w Centrum Szkolenia Policji: Wicestarostę Powiatu Legionowskiego Pana Konrada Michalskiego, II Zastępcę Prezydenta Miasta Legionowo Pana Marka Pawlaka, Wójtów Gmin Wieliszew, Nieporęt oraz Jabłonna, Burmistrza Miasta i Gminy Serock, Komendanta Powiatowego Policji, przedstawicieli służb mundurowych wojska, straży miejskiej a także instytucji współpracujących z CSP oraz przedstawicieli duchowieństwa. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych oraz słuchaczy Centrum Szkolenia Policji.

Insp. Anna Rosół – Komendant Centrum Szkolenia Policji nawiązała w swoim wystąpieniu do historii Policji Państwowej. Podkreśliła, jak ważnym krokiem w procesie unifikacji służby bezpieczeństwa w Polsce było uchwalenie przez Sejm Ustawodawczy odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej, dnia 24 lipca 1919 r. ustawy powołującej Policję Państwową. Poruszyła kwestie związane z realizacją procesu dydaktycznego oraz działalnością pozadydaktyczną. Podkreśliła rozwój infrastruktury szkoły, do którego dochodzi dzięki dużemu zaangażowaniu kadry pionu logistycznego. Wyraziła słowa uznania dla nauczycieli policyjnych oraz wszystkich osób włączających się w akcje profilaktyczne oraz honorowego krwiodawstwa. Komendant CSP insp. Anna Rosół pogratulowała awansowanym i wyróżnionym z okazji Święta Policji, przekazała wszystkim serdeczne życzenia, które skierowała również do bliskich funkcjonariuszy i pracowników szkoły.

Po wystąpieniu Komendanta CSP, uhonorowano policjantów oraz pracowników Policji wyróżnieniami i awansami. Akty mianowania wręczyli Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha oraz Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół.

Policjanci oraz pracownicy Policji zostali uhonorowani: złotymi, srebrnymi i brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę, brązowymi odznakami Zasłużony Policjant oraz brązowymi Medalami za Zasługi dla Policji. Odebrali także akty mianowania na wyższe stanowiska i stopnie służbowe.

W czasie uroczystości policyjna asysta honorowa złożyła wieniec pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej, usytuowanym na terenie Kościoła parafialnego pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie.

Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha odczytał list od Elżbiety Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, skierowany na ręce Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. Anny Rosół. Podczas wystąpienia złożył życzenia wszystkim policjantom oraz pracownikom Policji. Podkreślił znaczenie Centrum Szkolenia Policji w systemie szkolnictwa policyjnego oraz trud z jakim spotykają się funkcjonariusze podczas codziennej służby.

Uroczystość zakończyła się defiladą, w której uczestniczyły pododdziały kadry dydaktycznej CSP, słuchacze kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego i szkolenia zawodowego podstawowego. Całości towarzyszył pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Tekst: sierż. szt. Marcin Gąsior/WP

Zdjęcia: Mariusz Mazewski/ZSS

• Kompania honorowa
  • Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego