Konkurs „Policja – wczoraj i dziś” - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs „Policja – wczoraj i dziś”

Data publikacji 09.04.2019

Zakład Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji serdecznie zaprasza uczniów ze szkół podstawowych powiatu legionowskiego do udziału w konkursie pt. „Policja – wczoraj i dziś”. Celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz budowanie pozytywnego wizerunku Policji.

     Konkurs obejmuje dwie konkurencje, przeznaczone dla różnych grup wiekowych:

  • uczniowie klas I-III – przygotowują pracę plastyczną pt. Policjant przyszłości, która może być wykonana techniką dowolną, ale nie może być pracą przestrzenną. Preferowany format: A-3,
  • uczniowie klas IV-VIII – przystępują do testu wiedzy o Policji oraz znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych i udzielania pierwszej pomocy. Test składa się z 25 pytań, czas na jego rozwiązanie – 25 minut.

     Konkurs organizowany jest w terminie od 23 kwietnia do 24 maja 2019 r. Finał konkurencji „test wiedzy” oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi 14 czerwca 2019 r., podczas Dnia Otwartego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

     W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat konkursu należy kontaktować się bezpośrednio z asp. szt. Marcinem Ogonek, instruktorem Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji, tel. (22) 605 34 45.

asp. szt. Marcin Ogonek/ZRD