Finał Mistrzostw

Data publikacji 08.09.2017

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach zakończył się Finał XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Spośród 17 drużyn reprezentujących komendy wojewódzkie Policji oraz Komendę Stołeczną Policji najlepszą okazała się drużyna z KWP we Wrocławiu. Również pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej finału Mistrzostw przypadło funkcjonariuszowi tej komendy.

Mistrzostwa, pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji, odbywały się w dniach 5-8 września. Nadzór nad przebiegiem i organizacją wydarzenia sprawował Komendant Centrum Szkolenia Policji.

W finale na zaproszenie Komendanta Głównego Policji wzięli udział, na zasadach honorowego uczestnictwa, także przedstawiciele krajowych służb mundurowych oraz Policji zagranicznych.

Finał Mistrzostw obejmował następujące konkurencje:

• test wiedzy,
  • posłuszeństwo ogólne psa, w tym pokonywanie przeszkód,
  • szukanie zapachów materiałów wybuchowych,
  • szukanie zapachów narkotyków,
  • praktyczne umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym.

Nagrodzeni w klasyfikacji drużynowej

1 miejsce – drużyna z KWP we Wrocławiu

• asp. szt. Marek Mycek – kierownik drużyny
  • mł. asp. Marek Balcerkiewicz z psem Kara (materiały wybuchowe)
  • asp. Marek Bidziński z psem Gwiazdeczka (narkotyki)

2 miejsce – drużyna z KWP w Łodzi

• mł. asp. Jarosław Grabowski – kierownik drużyny
  • st. asp. Sławomir Bartczak z psem Jantor (materiały wybuchowe)
  • mł. asp. Sebastian Adamczyk z psem Gabazo (narkotyki)

3 miejsce  – drużyna z KWP w Bydgoszczy

• podkom. Dawid Ludkowski – kierownik drużyny
  • asp. szt. Andrzej Nowakowski z psem Japonka (materiały wybuchowe)
  • asp. Maciej Chrzanowski z psem Ikra (narkotyki)

Wyróżnienia

• dla przewodnika, który zdobył największą liczbę punktów wśród przewodników psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych:
  • mł. asp. Marek Balcerkiewicz z psem Kara – KWP we Wrocławiu
  • dla przewodnika, który zdobył największą liczbę punktów wśród przewodników psów do wyszukiwania zapachów narkotyków:
  • mł. asp. Sebastian Adamczyk z psem Gabazo – KWP w Łodzi

Nagrodzeni w klasyfikacji indywidualnej

1 miejsce – mł. asp. Marek Balcerkiewicz z psem Kara do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych – KWP we Wrocławiu

2 miejsce – st. asp. Juliusz Ozdoba z psem Klif do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych – KWP w Krakowie

3 miejsce – mł. asp. Sebastian Adamczyk z psem Gabazo do wyszukiwania zapachów narkotyków – KWP w Łodzi

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom Finału XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz jak najwięcej chwil, które motywują do dalszych sukcesów w pracy i służbie.

hg

zdj. podkom. Adam Przybylik/ZKP