Niecodzienna wizyta

Data publikacji 16.05.2016

W ramach zajęć programowych, słuchacze kursu specjalistycznego dla przewodników psów do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych SEW-1/16, wraz ze swoimi psami odwiedzili uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Prażmowie.

Spotkanie miało związek z przeprowadzanymi w tym roku, koordynowanymi przez bibliotekę szkolną ZSP, działaniami pod hasłem „Mądre dzieciaki kochają zwierzaki”. W ramach tej akcji, uczniowie mieli okazję obserwować pokaz tresury psów, które obecnie przebywają na kursie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Po zaprezentowaniu ćwiczeń z posłuszeństwa ogólnego, instruktorzy omówili i przedstawili sposób pracy psów do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych. Wizyta była też okazją do zadania wielu pytań związanych z tresurą psów oraz zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z policjantami i ich podopiecznymi. Spotkanie sprawiło uczniom ogromną radość i okazało się doskonałym wsparciem prowadzonej w szkole akcji.

asp. Dariusz Ratajczak/ZKP

zdj. archiwum ZSP w Prażmowie