Spotkania profilaktyczno-edukacyjne

Data publikacji 12.10.2015

Od początku nowego roku szkolnego policjanci Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji systematycznie odwiedzają placówki oświatowe, gdzie podczas spotkań z dziećmi przeprowadzają pogadanki na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i zasad poruszania się po drodze.

Spotkania odbyły się w Gminnym Przedszkolu w Zegrzu Południowym, Zespole Szkół nr 1 w Legionowie oraz Szkole Podstawowej w Skrzeszewie. W trakcie pogadanek prezentowane było wyposażenie samochodu marki Renault Master przeznaczonego do działań profilaktyczno-edukacyjnych, jak również policyjny pojazd nieoznakowany wyposażony w wideorejestrator wykroczeń, a także policyjny oznakowany motocykl marki Honda.

Policjanci Zakładu Ruchu Drogowego uczestniczyli również w Dniu Otwartym Koszar, zorganizowanym przez Jednostkę Wojskową w Białobrzegach.

Z wiedzy policjantów ZRD chcą skorzystać także inne szkoły i przedszkola, dlatego zaplanowano już kolejne przedsięwzięcia profilaktyczno-edukacyjne.

asp. Janusz Kozłowski/ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD