Ćwiczenia z jazdy - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia z jazdy

Data publikacji 19.05.2015

18 maja br. rozpoczęła się kolejna, szósta już edycja kursu specjalistycznego w zakresie doskonalenia techniki kierowania samochodem osobowym, oznaczona symbolem TJS-6/15. Od poprzednich edycji różni się tym, że bierze w niej udział nie dwunastu a dwudziestu czterech słuchaczy różnych specjalności policyjnych, począwszy od policjantów służby ruchu drogowego, konwojowej i prewencyjnej, a skończywszy na policjantach służby kryminalnej.

     W czasie dziewięciu dni szkoleniowych policjanci będą doskonalić prawidłową technikę kierowania samochodem osobowym podczas pokonywania prostych odcinków drogowych (jazda do przodu oraz cofanie), jazdy po łukach drogi, w sytuacji hamowania awaryjnego i poślizgu kontrolowanego (troleje, płyta poślizgowa).

     Nad całością szkolenia czuwa wykwalifikowana kadra wykładowców i instruktorów Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji.

     Jesteśmy przekonani, iż przekazana wiedza i umiejętności przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa podczas poruszania się pojazdami służbowymi w codziennej służbie.

asp. szt. Marcin Zbrzeżny ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD