XIV Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji już za nami

Data publikacji 03.10.2014

W Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, po czterodniowych zmaganiach 34 przewodników psów kategorii patrolowo-tropiącej zakończyło emocjonującą rywalizację o indywidualne i drużynowe miejsca na podium. W uroczystym podsumowaniu Mistrzostw uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński.

Wśród gości byli też dyrektorzy biur KGP, a także przedstawiciele pozostałych jednostek organizacyjnych Policji, innych służb mundurowych, władz samorządowych i instytucji naukowych.

Jak co roku do Sułkowic przyjechali najlepsi przewodnicy z poszczególnych województw toteż poziom prezentowanych przez nich umiejętności był niezwykle wyrównany. I choć nie wszyscy dziś stanęli na podium, to każdy z uczestników wykazał się imponującymi osiągnięciami. Najlepszymi na tegorocznych Mistrzostwach okazali się:

w klasyfikacji drużynowej

I miejsce drużyna z KWP w Poznaniu, w składzie:

• podkom. Mariusz Naganowski – kierownik drużyny;
  • mł. asp. Jacek Burdziłowski z psem HANTER;
  • asp. Marek Sot z psem EKOL;

II miejsce drużyna z KWP w Opolu, w składzie:

• asp. Michał Styczeń – kierownik drużyny;
  • asp. szt. Tomasz Studenny z psem EUTA;
  • mł. asp. Krzysztof Babisz z psem CZAD;

III miejsce drużyna z KWP w Szczecinie, w składzie:

• asp. Czesław Sudoł – kierownik drużyny;
  • sierż. szt. Damian Kowalenko z psem GABAZON;
  • sierż. szt. Kamil Brzeziński z psem HARFA.

Zawodnicy drużyn otrzymali od Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego nagrody pieniężne, a z rąk Zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. Anny Rosół dyplomy i pamiątkowe statuetki.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

• I miejsce – asp. Tomasz Studenny z psem EUTA – KWP w Opolu;
  • II miejsce – asp. Marek Sot z psem EKOL – KWP w Poznaniu;
  • III miejsce – mł. asp. Jacek Burdziłowski z psem HANTER – KWP w Poznaniu.

Najlepsi zawodnicy XIV Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i przez Komendanta Głównego Policji, adekwatnie do miejsca na podium – złotą, srebrną i brązową odznakę zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej, a także plecak taktyczny z wyposażeniem dla przewodnika psa służbowego od Komendanta Centrum Szkolenia Policji i okolicznościowy dyplom.

W czasie uroczystości Zastępca Komendanta CSP insp. Anna Rosół i Kierownik Zakładu Kynologii Policyjnej CSP mł. insp. Marek Hańczuk złożyli podziękowania naszym partnerom w projekcie mobilności pod nazwą "Pies – partner w służbie policjanta. Wymiana doświadczeń w zakresie metody tresury psów służbowych. Poznanie systemów kształcenia zawodowego policjantów – przewodników psów służbowych".

Dyplomy i pamiątkowe ryngrafy otrzymali również przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei i Żandarmerii Wojskowej biorący udział w Mistrzostwach na zasadach honorowego uczestnictwa.

Uroczystość zakończyła się widowiskowym pokazem przygotowanym przez słuchaczy i nauczycieli Zakładu Kynologii Policyjnej.

Uczestnikom Mistrzostw życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz jak najwięcej chwil, które motywują do dalszych sukcesów zawodowych.

hg

zdj. kom. Roman Majewski WP