Delegacja Republiki Serbii w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 07.11.2011

Pierwszy Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Serbii Pan Ivica Dačić odwiedził dziś Centrum Szkolenia Policji, by zapoznać się z funkcjonowaniem Międzynarodowego Centrum Szkoleniowego do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych.

Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych Serbii wraz z przedstawicielami resortu spraw wewnętrznych przybył do Polski na zaproszenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jerzego Millera.

Głównym celem wizyty delegacji serbskiej w naszym kraju jest podpisanie „Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Serbii o współpracy w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej oraz innego rodzaju przestępczości.”

W czasie pobytu w Centrum Szkolenia Policji, delegacji serbskiej towarzyszyli m.in.: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski, Komendant CSP insp. dr Roman Stawicki, Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Jarosław Gałuszka, Dyrektor Departamentu Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej MSWiA Pan Grzegorz Polak oraz Dyrektor Centralnego Biura Śledczego KGP insp. Adam Maruszczak.

Goście poznali strukturę i zadania Centralnego Biura Śledczego KGP, a także priorytety Biura związane z przewodniczeniem Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Oprócz Międzynarodowego Centrum Szkoleniowego do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych delegacja odwiedziła, zlokalizowane na terenie CSP, Centrum Dowodzenia Operacją i Wymiany Informacji EURO 2012.

Hanna Grochowska

zdj. Mariusz Mazewski ZSS