Wycieczka do Torunia

Data publikacji 02.06.2011

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka 28 maja br. dzieci policjantów i pracowników z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie uczestniczyły w wycieczce do Torunia, zorganizowanej przez Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów.

Toruń przywitał ich ładną pogodą. Wizytę zaczęli od zwiedzenia Planetarium i Orbitarium, gdzie dzieci eksperymentowały m.in. z przyciąganiem ziemskim czy prądem elektrostatycznym. Dzieci mogły także poznać swoją wagę na planecie Słońce, czy na Marsie.

Dalsze szlaki poprowadziły ich pod pomnik Mikołaja Kopernika, następnie do Zamku Krzyżackiego i na wieżę zamkową. Jedna z uczestniczek policzyła schodki -  okazało się, że aby podziwiać panoramę Torunia trzeba pokonać ich aż193. Po komnatach zamkowych zwiedzili  Muzeum Żywego Piernika. Wszyscy zostali porwani przez Mistrza i Wiedźmę do wypiekania toruńskich pierników. Pierniki się udały - z roześmianymi twarzami, certyfikatem w rękach o mistrzostwie wypiekania powędrowali uliczkami urokliwej Starówki toruńskiej.

Wyjazd należy zaliczyć do bardo udanych a dzieci nie mogą się doczekać kolejnej tak atrakcyjnej wycieczki.

podkom. Dorota Cyma-Końska