Estońscy kadeci - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Estońscy kadeci

Data publikacji 24.11.2017

Dziś pożegnaliśmy kadetów z Estońskiej Akademii Nauk o Bezpieczeństwie, którzy od 20 do 24 listopada realizowali w Centrum Szkolenia Policji zagraniczne praktyki zawodowe.

     Funkcjonariuszy powitali Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Marcin Szyndler i Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Elżbieta Kołodziejska-Powalska. W trakcie spotkania inauguracyjnego kadeci zapoznali się z głównymi zadaniami realizowanymi przez CSP, a także strukturą organizacyjną szkoły. Następnie wzięli udział w zajęciach praktycznych, podczas których doskonalili umiejętności w zakresie taktyki i technik interwencji oraz strzelania. Mieli również okazję zapoznać się z działalnością Zakładu Ruchu Drogowego CSP. W ramach odbywanych praktyk, nasi goście z Estonii, odwiedzili także Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, gdzie spotkali się z Prorektorem ds. Studenckich mł. insp. dr. Sławomirem Zubańskim, a następnie obejrzeli nowoczesną bibliotekę, Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze oraz obiekty sportowe. Kolejny dzień poświęcony był na zapoznanie się z funkcjonowaniem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie i spotkanie z Komendantem jednostki, mł. insp. Krzysztofem Smelą. Ostatnim punktem programu praktyk była wizyta w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Kadeci obserwowali m.in. pracę psów do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz psów patrolowo-tropiących. Bardzo ważnym aspektem wizyty w CSP dla polskich i estońskich funkcjonariuszy była możliwość wymiany opinii i spostrzeżeń dotyczących m.in. procesu kształcenia.

     Dziś, z udziałem Komendant CSP insp. Anny Rosół, nastąpiło podsumowanie tygodniowego pobytu estońskich policjantów w naszej jednostce – wizyta spełniła ich oczekiwania, wyjechali bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Joanna Łaszyn/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS i Dariusz Ratajczak/ZKP,

a także dzięki uprzejmości WSPol w Szczytnie oraz KPP w Legionowie