Goście z Mołdawii - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Goście z Mołdawii

Data publikacji 16.11.2017

Przedstawicielki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdawii odwiedziły Centrum Szkolenia Policji, by poznać zadania i rolę kobiet w naszej jednostce szkoleniowej. Spotkanie dotyczące „Promowania i wzmacniania roli kobiet w służbach mundurowych” zostało zorganizowane w ramach instrumentu TAIEX.

     Wizyta w CSP rozpoczęła się od spotkania z Zastępcą Komendanta insp. Anną Gołąbek. Obecne były również Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Elżbieta Kołodziejska-Powalska i Kierownik Centralnej Biblioteki Policyjnej Teresa Siennicka.

     Insp. Anna Gołąbek przekazała m.in. informacje dotyczące liczby kobiet zajmujących stanowiska kierownicze oraz wykonawcze w strukturach CSP i omówiła wykonywane przez nie zadania. Zaprezentowała także dane obrazujące skalę przyjęć kobiet do służby w Policji na przestrzeni ostatnich sześciu lat, a następnie ich udział w szkoleniach zawodowych podstawowych i kursach specjalistycznych realizowanych w CSP, w bieżącym roku.

     Kolejnym etapem wizyty w Centrum było odwiedzenie Zakładu Ruchu Drogowego oraz Zakładu Interwencji Policyjnych (zespół strzelnic i  zaplecze sportowe), gdzie służbę pełnią również funkcjonariuszki.

Renata Cedro/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS