Hiszpanie poznają polską Policję - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Hiszpanie poznają polską Policję

Data publikacji 30.06.2017

W dniach 26–29 czerwca Centrum Szkolenia Policji gościło przedstawicieli Instytutu Bezpieczeństwa Publicznego Katalonii na czele z nową Szefową, znajdującej się w jego strukturze, Szkoły Policji.

     Delegację powitali Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Anna Rosół, Kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych mł. insp. Grzegorz Winnicki oraz, w zastępstwie Naczelnika Wydziału Prezydialnego, mł. insp. Paweł Dudkowski.

     Harmonogram pobytu delegacji z Katalonii był bardzo bogaty i zróżnicowany. Goście odwiedzili Komendę Główną Policji, gdzie przedstawiciele Gabinetu Komendanta Głównego Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych i Biura Międzynarodowej Współpracy Policji zaprezentowali wybrane kwestie związane z funkcjonowaniem polskiej Policji. Po południu natomiast odbyło się spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Kolejnego dnia nasi goście złożyli wizytę w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI  oraz w Oddziałach Prewencji Policji, gdzie poznali strukturę i zadania realizowane przez te jednostki. W programie wizyty nie mogło oczywiście zabraknąć dnia poświęconego Centrum Szkolenia Policji. Goście obejrzeli  prezentację dotyczącą struktury i zadań realizowanych przez szkołę oraz systemu szkolenia i doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy. Mieli również możliwość obserwacji zajęć, a także zwiedzenia obiektów dydaktycznych i komórek organizacyjnych jednostki, w tym Zakładu Interwencji Policyjnych, Zakładu Ruchu Drogowego, Zakładu Szkoleń Specjalnych oraz Zakładu Służby Prewencyjnej. Członkowie delegacji byli pod wrażeniem nowoczesnej infrastruktury Centrum Szkolenia Policji, a w szczególności hal sportowych i zespołu strzelnic.

     Zorganizowana przez Kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych wizyta była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz przedyskutowania kierunków dalszej współpracy pomiędzy naszymi jednostkami.

Joanna Łaszyn/WP

zdj.:  asp. szt. Paweł Stasiuk/ZTO