Szkolenie w Koszycach

Data publikacji 05.04.2017

W dniach 27 - 31 marca w Koszycach (Słowacja) odbyło się szkolenie w ramach unijnego projektu Erasmus + „Wspólnie przeciwko przestępczości przez edukację”, w którym uczestniczyli funkcjonariusze realizujący zadania z zakresu techniki kryminalistycznej ze Słowacji, Czech oraz Polski.

Polska grupa liczyła łącznie 9 osób, a w jej skład weszli koordynatorzy ds. techniki kryminalistycznej z KWP w: Szczecinie, Poznaniu, Katowicach, Białymstoku, Radomiu i Kielcach, przedstawiciel z CLKP oraz dwoje przedstawicieli z  Centrum Szkolenia Policji w Legionowie – podinsp. Jarosław Piotrowski z-ca Kierownika Zakładu Szkoleń Specjalnych oraz kom. Iwona Bogusz wykładowca Zakładu Szkoleń Specjalnych. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość poznania zasad pracy słowackiego technika kryminalistyki oraz procesu jego przygotowania zawodowego. Zapoznali się także z funkcjonowaniem Laboratorium Kryminalistycznego w Koszycach i zadaniami wykonywanymi przez pracownikow. Głównym opiekunem ze strony słowackiej był: ppłk Jan Żidov – wykładowca w policyjnej szkole w Koszycach.

kom. Iwona Bogusz/ZSS

zdj. ze zbiorów ZSS