Wymieniamy doświadczenia

Data publikacji 21.09.2016

W Centrum Szkolenia Policji gościł przedstawiciel holenderskiej policji inspektor Jeronen de Rond. Wizyta odbyła się w ramach Europejskiego Programu Wymiany Policyjnej, implementowanego pod auspicjami Europejskiej Akademii Policyjnej CEPOL.

Holenderski funkcjonariusz  zapoznał się z zadaniami związanymi z procesem szkolenia i doskonalenia zawodowego realizowanymi przez Centrum Szkolenia Policji. Następnie obejrzał obiekty infrastruktury dydaktycznej – kompleks strzelnic i hale sportowe. Zainteresowany był również rolą i zadaniami, jakie stoją przed Policyjnym Centrum Dowodzenia podczas prowadzonych operacji policyjnych. W trakcie wizyty rozmawiano na temat polskiego i holenderskiego systemu szkolnictwa policyjnego, wymieniono także doświadczenia zawodowe w tym zakresie.

Renata Cedro/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS