Wizyta młodzieży z Żelechowa - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta młodzieży z Żelechowa

Data publikacji 19.05.2010

Pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów i troje nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela z Zespołu Szkół nr 1 w Żelechowie, odwiedziło wczoraj Centrum Szkolenia Policji.

 

  Uczniowie kształcą się w klasach o profilu policyjno-wojskowym, stąd zainteresowanie naszą szkołą.
  W czasie wizyty w CSP młodzież obejrzała specjalistyczne pracownie Zakładu Techniki Kryminalistycznej, gdzie odbył się pokaz daktyloskopowania oraz ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych przeprowadzony przez podinsp. Jarosława Piotrowskiego.
  Równie interesujące okazały się zajęcia obserwowane w Zakładzie Szkoleń Specjalnych – na sali gier i na strzelnicy. Specyfikę zajęć realizowanych z zakresu taktyki i technik interwencji przedstawił kom. Waldemar Brzozowski, natomiast zajęcia na strzelnicy omówił mł. asp. Bogumił Hajdacki.
  Możliwość obejrzenia środków dydaktycznych, w jakie wyposażona jest specjalistyczna sala pierwszej pomocy, a także sposobność zweryfikowania swojej wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pomocy osobom poszkodowanym stanowiła interesujące doświadczenie dla naszych gości. Ten element prezentacji CSP przygotowała Pani Katarzyna Konstantynowicz - Adamska nauczyciel policyjny Zakładu Szkoleń Specjalnych.
  nadkom. Krzysztof Rosłaniec (Zakład Służby Prewencyjnej) oprowadził młodzież po pomieszczeniach komisariatu szkoleniowego i przekazał informacje na temat obiektu.
  Na zakończenie wizyty uczniowie, a także ich opiekunowie otrzymali wiele ciekawych materiałów z zakresu prewencji kryminalnej.
  Mamy nadzieję, że pobyt w CSP i informacje uzyskane na temat przygotowywania policjanta do wykonywania określonych zadań służbowych, przyczynią się do podjęcia przez uczniów właściwej decyzji w kwestii wyboru zawodu.
 
                                               Hanna Grochowska
                                               Foto Mariusz Mazewski ZTK