Razem bezpieczniej - kontynuacja współpracy - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Razem bezpieczniej - kontynuacja współpracy

Data publikacji 04.02.2010

Wiceprezydent Legionowa oficjalnie przekazał dziś dla Centrum Szkolenia Policji sprzęt elektroniczny. Komputer, nagrywarka, kamera oraz projektor posłużą w czasie realizacji programu „Poprawa bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej w Legionowie”.

O projekcie pisaliśmy już wcześniej. Dziś do Centrum Szkolenia Policji przybył wiceprezydent  Legionowa Piotr Zadrożny i Ryszard Gawkowski – Komendant Straży Miejskiej w Legionowie. Po spotkaniu z komendantem szkoły insp. Arkadiuszem Brzozowskim nastąpiło oficjalne przekazanie policjantom z CSP sprzętu elektronicznego, który ułatwi dalszą realizację tego przedsięwzięcia. Projekt ten jest częścią rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. 
     Centrum Szkolenia Policji od trzech lat uczestniczy w tym programie. Szkolenia na temat bezpieczeństwa prowadzili do tej pory policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego i pracownicy służby zdrowia.
     Tylko w ubiegłym roku programem objęto 2025 dzieci, przeprowadzono spotkania z rodzicami, jak i nasi wykładowcy z zakładu służby prewencyjnej uczestniczyli w radach pedagogicznych w legionowskich szkołach.

Magdalena Błażejak

zdjęcia: Krzysztof Zaranek