„Bezpieczna droga do szkoły” – powiatowy finał w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły” – powiatowy finał w CSP

Data publikacji 29.01.2010

Około 200 startujących uczniów z powiatu legionowskiego wzięło udział w dwu obowiązujących konkurencjach: teście z wiedzy o ruchu drogowym i sprawdzianie z umiejętności jazdy rowerem. Finał IX edycji Konkursu „Bezpieczna droga do szkoły” odbył się w CSP.

Samorząd Województwa Mazowieckiego zrealizował już po raz dziewiąty konkurs w zakresie wiedzy o ruchu drogowym dla uczniów powiatu Legionowskiego. Przedsięwzięciu patronuje Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik. Tym razem finał został zorganizowany w CSP, a jego organizacją na naszym terenie zajął się Zakład Służby Prewencyjnej. Uczniowie którzy przybyli do Centrum by startować w powiatowym finale, zostali wyłonieni na szczeblu pierwszego etapu który odbył się w szkołach podstawowych i gimnazjach naszego powiatu. A mówiąc precyzyjniej – każda z naszych gmin wystawiła ekipę liczącą ok. 20 uczniów wyróżniających się umiejętnościami jazdy na rowerze i znajomością przepisów o ruchu drogowym. Punktualnie o godzinie 9.00 w auli CSP miało miejsce rozpoczęcie finału. Po krótkim powitaniu - w którym uczestniczyli przedstawiciele głównego organizatora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, lokalnych władz samorządowych z wicestarostą Panem Januszem Kubickim na czele, i zastępca komendanta CSP mł.insp. Anna Rosół - uczniowie przystąpili do pisania testu z wiedzy o ruchu drogowym. Następnie już w hali sportowej CSP, po popisie uczestników Sekcji Judo LTS uczniowie przystąpili do sprawdzianu praktycznego z umiejętności jazdy rowerem na specjalnie przygotowanym torze. Te osoby, które miały na to ochotę mogły sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zobaczyć jak policjanci zbierają ślady na miejscu zdarzenia, mogli przyjrzeć się, a nawet włożyć strażacki kombinezon czy mundur. Po tym wysiłkowym sprawdzianie wszyscy uczestnicy zawodów zostali zaproszeni przez organizatora na obiad. Uroczystość zakończenia rozpoczęła się o godz.13.00. Uświetnił ją występ dziewcząt z zespołu „Konkret” ze Szkoły Podstawowej nr 2 Legionowie. Jurorzy podliczyli punktację i wyłonili zwycięzców IX edycji konkursu. Zostali nimi –

W kategorii szkół podstawowych:
Dziewczęta:
1. Kierzkowska Weronika Janówek
2. Magda Włodarczyk Janówek
3.  Agata Chmielewska Legionowo
Chłopcy:
1. Kamil Bień Józefów
2. Kamil Pańczyk Chotomów
3. Artur Ampulski Chotomów

W kategorii gimnazjów:
Dziewczęta:
1. Klaudia Kuśmierek Legionowo
2. Olga Smolińska Skrzeszew
3. Klaudia Barszczewska Skrzeszew
Chłopcy”
1. Piotr Łempicki Stanisławów
2. Karol Górski Legionowo
3. Kamil Woźniak Skrzeszew.

Najlepsi stanęli na podium, policjanci z Orkiestry Reprezentacyjnej Policji zagrali dla nich fanfary, no i oczywiście odebrali ufundowane specjalnie dla nich nagrody. Zwycięzcy konkurencji otrzymali rowery, drudzy na podium aparaty fotograficzne, natomiast za zdobycie trzeciego miejsca młodzież otrzymała MP4. Nagrody wręczali wicestarosta Powiatu Legionowo Pan Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Legionowo oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Pozostali zawodnicy, którym nie udało się stanąć na podium, otrzymali nagrody za uczestnictwo w konkursie. Był to zestaw do bezpiecznej jazdy na rowerze. I wszyscy z pewnością mogą już powiedzieć że ferie zimowe, rozpoczęli do miłych przeżyć, bo patrząc na uczestników konkursu, z pewnością była to dla wielu frajda.

 

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK