Kocham. Reaguję. Legionowskie Forum Społeczne - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kocham. Reaguję. Legionowskie Forum Społeczne

Data publikacji 11.03.2009

Wczoraj w CSP odbyło się Legionowskie Forum Społeczne, w którym uczestniczyli przedstawiciele instytucji i organizacji zajmujących się ustawowo i statutowo sprawami wychowania dzieci i młodzieży. Przybyli przedstawiciele szkół i przedszkoli, Służby Zdrowia, Pomocy Społecznej, Wymiaru Sprawiedliwości i władz samorządowych, a także policjanci i strażnicy miejscy, którzy na co dzień realizując zadania służbowe spotykają się naruszaniem dobra dziecka.

„… Wyciągnij dłonie, wskaż jasne słońce,
    Pozwól pękniętą wiarę posklejać ,
        Gdy zło zapuka -  Kochaj -  Reaguj!
            Tak przywróć dziecku senne marzenia. …”

                                            Anna Kaca,
                            Legionowskie Forum Społeczne,
                                        10 marzec2009r.

 

W spotkaniu uczestniczył też Fundator i Prezes Zarządu Krajowego Centrum Kompetencji Pan Konrad  Wojterkowski, człowiek o ogromnym sercu, inicjator kampanii i jej gorący zwolennik. Mówił o wcześniejszej i obecnej kampanii o pomyśle, który je zainicjował o znanych osobach, które ją wspierają. Przedstawił również ideę Fundacji KCK, i obszary jej działalności. Wykład na temat dzieci krzywdzonych poprowadziła podkom. Wanda Mende z Zakładu Służby Prewencyjnej CSP.

Zakład był organizatorem  Legionowskiego Forum we współpracy z legionowską Strażą Miejską. W jego organizację zaangażowali się również słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów zajmujących się problematyką nieletnich, którzy zajęli się odpowiednią oprawą tego spotkania. Już na korytarzu przed salą, gdzie odbywało się spotkanie, mogliśmy podziwiać ekspozycję prac plastycznych dziecięcego konkursu, który specjalnie na tę okazję wypożyczyła dla nas Gazeta Powiatowa, która objęła nasze Forum patronatem medialnym. Konkurs dla młodych mieszkańców powiatu odbywał się pod hasłem „Wiersze bez przemocy – to lubię” i uroczyście zakończył się przed dwoma tygodniami. Dzieci wykonywały ilustracje do wierszy znanej naszym milusińskim Pani Anny Kacy - legionowskiej poetki, która swoją twórczość poświęciła najmłodszym. Tak się złożyło, że wiersze pani Anny były również wydawane pod hasłem „bez przemocy”. Nie mogło więc na Forum zabraknąć ich autorki.

Anna Kaca wystąpiła z króciutką prezentacją swojej twórczości a specjalnie na wczorajsze spotkanie napisała piękny wiersz „Choć jedno słowo”, który zadedykowała twórcom i osobom uczestniczącym w kampanii „Kocham. Reaguję”. Wiersz jest apelem do nas wszystkich o reakcję na zło i pomoc tym dzieciom, które jej potrzebują. Całość spotkania uświetnił koncert uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Legionowie, którzy przybyli wraz z opiekunem i założycielem szkoły - Panem Pawłem Gubałą. Michał Badeński, Sonia Sadowska, Marta Cisak, Antoni Tasinkiewicz i Kacper Gubała wykonali utwory, których nie powstydziliby się nawet najbardziej doświadczeni muzycy. Z ogromną przyjemnością słuchaliśmy koncertu młodych utalentowanych artystów, utwierdzając się w przekonaniu jak wiele zależy od szczęśliwego dzieciństwa… Spotkanie przybliżyło lokalnym służbom, instytucjom i organizacjom założenia, cele i możliwości, powstałe w związku z kampaniami, ale też dało nam możliwość wymiany doświadczeń w realizowaniu wspólnego obowiązku jakim jest dobro dziecka w naszym kraju.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK
video Piotr Maciejczak ZKS

C H O Ć   J E D N O   S Ł O W O …

Kiedy za ścianą kwitnie nienawiść,
Dzień traci barwy, noc strach rozsiewa
Choć bardzo boli - chowasz się w sobie,
     Boisz się krzyku swego sumienia.

Po drugiej stronie,  łza beznamiętna
Drapieżnie rani serce zmęczone.
 Tam krzyk okrywa ciało i duszę,
 Za ścianą szlocha  życie zranione.

 Wyciągnij dłonie, wskaż jasne słońce,
Pozwól pękniętą wiarę posklejać,
Gdy zło zapuka – Kochaj  –  Reaguj! 
Tak przywróć dziecku senne marzenia.

 Kiedy za ścianą kwitnie nienawiść,
Dzień traci barwy, noc strach roznieca,
Twój  gest  najmniejszy-  tęczę maluje,
     I rzuca kwiaty w zranione serca…
                                               

                                            Anna Kaca

Ładowanie odtwarzacza...