Wizyta przedstawiciela IPA Sekcja Szwecja - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta przedstawiciela IPA Sekcja Szwecja

Data publikacji 01.03.2009

Leif Holst reprezentuje Sekcję Szwedzką IPA. Na co dzień związany ze szkolnictwem policyjnym, interesuje się organizacją szkoleń policjantów w innych krajach. Stąd jego obecność w CSP. Gościa przyjął Wydział Metodyki Szkolenia naszej szkoły.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie jest szkołą policyjną  posiadającą już swój europejski prestiż. Z dumą można powiedzieć, że budzimy zainteresowanie szkół edukujących policjantów w różnych krajach. Stąd wzajemne wizyty szkoleniowców, które służą nie tylko celom poznawczym, ale też podpatrywaniu sprawdzonych elementów szkoleniowych, które czynią edukację policjantów skuteczniejszą.

Superintendent Leif  Holst przedstawiciel IPA Sekcja Szwecja odwiedził Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Nasz gość zainteresowany był głównie problematyką dotyczącą organizacji szkolnictwa policyjnego, tworzenia programów szkolenia  oraz metodyką realizacji szkoleń podstawowych i kursów doskonalenia zawodowego. W zorganizowanym spotkaniu roboczym udział wzięli Naczelnik mł. insp. Helena Kilanowska oraz  st. wykładowca wydziału – podinsp. Zbigniew Kowalski. Po spotkaniu nasz gość zwiedził naszą szkołę. W tym pracownię daktyloskopii, którą zaprezentował wykładowca Zakładu Techniki Kryminalistyki - podinsp. Jarosław Piotrowski.

Zbigniew Kowalski/Anna Galant
Foto WMS