Seminarium sztuk walki według tradycji ppłk Leszka Drewniaka - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium sztuk walki według tradycji ppłk Leszka Drewniaka

Data publikacji 17.02.2009

W ostatnią sobotę w CSP odbyła się II edycja Seminarium Drewniak nt. praktycznych zastosowań sztuk walki według tradycji ppłk Leszka Drewniaka. Była to świetna okazja do spotkania się pasjonatów szeroko rozumianej walki, a także do wspomnienia wspaniałego człowieka, dydaktyka, mistrza.

Wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych szanując pamięć ppłk Drewniaka, aktywnie zaangażowali się pomagając w organizacji tego przedsięwzięcia na terenie naszej szkoły. To już drugie takie spotkanie, którego głównymi pomysłodawcami i głównymi organizatorami są koledzy pułkownika z jednostki w której pracował. My również możemy jako szkoła poszczycić się, że swojego czasu, ten świetny dydaktyk i wspaniały człowiek prowadził u nas zajęcia z policjantami.

Leszek Drewniak był współtwórcą jednostki specjalnej GROM (Grupa Reagowania Operacyjno-Mobilnego), gdzie pełnił funkcję Zastępcy Dowódcy ds. Szkolenia. Ci, którzy go pamiętają, podkreślając jego profesjonalizm i odwagę, mówią o wrodzonej skromności i poświęceniu dla innych. Wybitny mistrz karate i jujitsu, który wychował ponad pięć tysięcy polskich zawodników. Nic więc dziwnego, że seminaria poświęcone jego tradycjom, skupiają zawsze sporo zainteresowanych pasjonatów sztuk walki.

Tak było i tym razem. Zajęcia miały charakter rotacyjny i odbywały się w trzech grupach obejmujących trening wyszkolenia z zakresu posługiwania się pałką teleskopową, strzelanie z symulatorów broni C-RAM, oraz techniki interwencyjne. Dodatkową ich atrakcją była jazda wojskowym samochodem  HMMWV Hammer. Wysoki poziom zajęć był możliwy dzięki wsparciu firmy CUSHIMA, której instruktorzy przeprowadzili część zajęć oraz udostępnili profesjonalny sprzęt treningowy (np. broń treningową C-RAM).Wykładowcy ZIP w czasie seminarium występowali zarówno jako instruktorzy, jak i ćwiczący. A w niedzielę, uczestnicy legionowskiego spotkania udali się na Cmentarz Powązkowski, gdzie na grobie płk. Leszka Drewniaka zapalili znicze.

Anna Galant/ Tomasz Maczuga
Foto ZIP