Patio w policyjnej szkole - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Patio w policyjnej szkole

Data publikacji 04.02.2009

Wczoraj gościliśmy ekipę TV PATIO, która realizowała program edukacyjny „sQl”. To już piąta ekipa telewizyjna, która zainteresowała się naszą szkołą poświęcając jej odrębny program.

Co dalej maturzysto? W odpowiedzi na to jedno z najważniejszych życiowych pytań stara się odpowiedzieć program autorski Pani Aleksandry Horodeckiej –Wójcik z łódzkiej TV PATIO. Program „sQl” prezentuje ciekawe szkoły średnie i pomaturalne, na terenie całego kraju, pomagając młodym ludziom w podjęciu decyzji o swojej przyszłości. Autorka programu ze swoją ekipą odwiedziła już szereg interesujących szkół w kraju, przedstawiając młodym ludziom ich  charakter, odrębność i specyfikę. Tym razem przyszedł czas na zawody mundurowe, których prezentację rozpoczęło właśnie Centrum. 

Łódzką ekipę TV PATIO gościliśmy wczoraj. Przedstawi ona wkrótce swoim widzom jak zostać policjantem i z czym zetknie się osoba przyjęta w nasze szeregi podczas pierwszego szkolenia zawodowego. W programie uczestniczyli też Asia Łuczak i Maciek Gzik, którzy zadali nam mnóstwo pytań, jakie łączą się z edukacją zawodową policjanta. W tym krótkim czasie nie sposób było pokazać gościom wszystkich policyjnych lekcji, toteż ekipę gościliśmy na zajęciach z prewencji, technik interwencji policyjnych, technik działań zespołowych i na szkolnej strzelnicy.

Jak widać na załączonych zdjęciach, były rozmowy z kadrą dydaktyczną, było wiele pytań do słuchaczy, a nawet do komendanta. Nasi młodzi goście zdecydowali się nawet na czynną formę uczestniczenia w zajęciach. Asia postanowiła zrobić wszystko, aby nie pozwolić się policjantom obezwładnić i choć nic z tego nie wyszło i tak dostała od słuchaczy gromkie brawa za pomysłowość. A Maciek ciągle nam gdzieś się gubił – zwłaszcza wśród słuchaczek, które w końcu przejęły inicjatywę i zrobiły z niego policjanta Oddziału Prewencji.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK