Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - XVII Finał - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - XVII Finał

Data publikacji 12.01.2009

Raz w roku porywa nas to niesamowite wydarzenie. Oczekiwane i wzniosłe. Przygotowywane z wielkim pietyzmem. Wydarzenie które wciąga nas wszystkich. Nic więc dziwnego, że Policja czynnie włączyła się w działania, zapewniając nie tylko jego spokojny, bezpieczny przebieg, ale też jak nasza szkoła – wspierając lokalne sztaby.

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy za sobą. Wczoraj ta niezwykła orkiestra przyciągnęła do grania nie tylko obywateli całej polski ale też poza granicami naszego kraju. Wszyscy sympatycy życzliwie obdarowywali „owsiakowych” wolontariuszy datkami serca. My również mamy za sobą szkolną zbiórkę pieniędzy, jaką przeprowadzali młodzi wolontariusze z pobliskiego gimnazjum.

A już w niedzielny poranek policjanci z CSP stawili się w lokalnym sztabie w Zespole Szkół przy ul. Zegrzyńskiej, gdzie włączyli się do programu, jaki przez cały dzień był oferowany wszystkim osobom, które zdecydowały się go spędzić w tej szkole.
Nasi słuchacze towarzyszyli uczniom kwestującym na osiedlu Piaski, a na miejscu, w budynku szkolnym, na sali gimnastycznej odbywał się program w którym można było obejrzeć wiele występów i innych atrakcji – m.in. w rolę sobowtóra Jurka Owsiaka wcielił się parodysta Andrzej Maroszek, uczestnik pierwszej edycji programu „Mam Talent”.

Instruktorzy Centrum wraz ze słuchaczami dali pokaz technik interwencji, psycholodzy z Zakładu Komunikacji Społecznej przeprowadzali testy IQ, a chętnych do wspólnej zabawy wcale nie brakowało. Tak jak do oglądania prawidłowego prowadzenia akcji ratowniczej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – z lekcji skorzystał także aktor Waldemar Obłoza, znany telewidzom z roli Romana Hoffera w serialu „Na Wspólnej”.

Uczniowie i ich rodzice chętnie też słuchali rad i sugestii policjantów z zakładów Ruchu Drogowego i Służby Prewencyjnej odnośnie wyposażenia dzieci w elementy odblaskowe i ich bezpieczeństwa nie tylko w drodze do szkoły. Bogatsi o poczucie swojego wkładu w te szczególne polskie „granie” pozostaje nam „trzymać kciuki”, aby uzbierana wspólnymi siłami kwota była jak największa!

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Piotr Maciejczak ZKS