Studencki obóz naukowy w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Studencki obóz naukowy w CSP

Data publikacji 08.01.2009

Koło Naukowe Administratywistów „Ad Rem” UAM, Koło Naukowe Prawa Karnego „Justitia” Studentów UR, oraz CSP – to organizatorzy trzydniowego Międzyuniwersyteckiego Obozu Naukowego„In Iustam Rem”, odbywającego się aktualnie na terenie naszej szkoły.

Na terenie Centrum gościmy studentów Międzyuniwersyteckiego Obozu Naukowego „In Iustam Rem”. Studenci wywodzą się z dwóch znanych uczelni: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas trzech dni pobytu w naszej szkole biorą udział w zajęciach prowadzonych przez kadrę dydaktyczną CSP oraz w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. Przewidziana została również konferencja naukowa w której wezmą udział zarówno uczestnicy Obozu Naukowego jak też  kadra CSP.

Studenci podczas zajęć z udziałem kadry dydaktycznej Centrum będą mieli możliwość zgłębienia swojej wiedzy na temat pracy Policji podczas prowadzenia procesu wykrywczego oraz poznania specyfiki pracy policyjnych pirotechników, negocjatorów, czy techników kryminalistyki. Zajmą się też problemem terroryzmu, handlu ludźmi, osobami nieletnimi oraz wysłuchają wystąpień na  wiele innych ciekawych tematów. Specjalnie dla nich Zakład Ruchu Drogowego CSP przygotuje pokaz ręcznego kierowania ruchem drogowym, stosowanych przez Policję mierników prędkości, oraz mierników wykrywania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Oprócz typowo zawodowej problematyki, nasi goście mają również nie często zdarzającą się możliwość poznania jak wygląda życie słuchacza w policyjnej szkole.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK