Zakończenie kursu SZP-3/08 - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończenie kursu SZP-3/08

Data publikacji 23.12.2008

W świątecznej atmosferze zakończył się kurs SZP-3/08. Uroczyste zakończenie miało miejsce na szkolnym placu manewrowym. 169 młodych policjantów trafi do jednostek terenowych w kraju.

Jeszcze nie tak dawno, bo 3 czerwca  rozpoczynali naukę w CSP. Mieli wówczas przed sobą 7 trudnych miesięcy poznawania tajników policyjnego zawodu. Spośród 174 słuchaczy, którzy rozpoczęli szkolenie - 5 osób nie przystąpiło do egzaminu końcowego. Dwie osoby musiały przerwać naukę z przyczyn zdrowotnych,  a trzy nie odnalazły się w tym zawodzie. Egzaminu końcowego nie zdały dalsze dwie. No cóż, nie zawsze nasze wyobrażenie o pracy w Policji znajduje realne potwierdzenie  w rzeczywistości…

Uroczyste zakończenie w obecności kadry kierowniczej CSP odbyło się dzisiaj na placu manewrowym, gdzie stanęły równo rozstawione pododdziały słuchaczy. Po raz ostatni ze swoimi dowódcami kompanii. Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski pożegnał kurs, życząc każdemu ze słuchaczy sukcesów zawodowych. Bo dobre podstawy zawodu wszyscy już posiadają. Teraz czekają ich praktyczne sprawdziany z zastosowania nabytych umiejętności w realnych sytuacjach. Do świątecznych serdeczności całemu SZP-3/08, który kończy szkolenie w szczególnym dniu dodajmy, aby służba, którą podejmują, spełniała wszelkie oczekiwania dając poczucie dobrze wypełnionego społecznego obowiązku.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Piotr Maciejczak, ZKS