W świątecznej atmosferze - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W świątecznej atmosferze

Data publikacji 19.12.2008

Koncertem przepięknych polskich kolęd w niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas chór Komendy Stołecznej Policji pod dyrekcją Pani Sylwii Krzywdy. Koncert dla kadry i słuchaczy CSP odbył się wczoraj, na szkolnej auli.

Odkąd na szkolnych drzewkach zawisły kolorowe światła, wszyscy poczuliśmy tę sympatyczną atmosferę zbliżających się świąteczno-noworocznych dni. Tradycyjnie już spotykamy się w gronach naszych zakładów, aby życzyć sobie wszystkiego co najlepsze z okazji Świąt, które spędzimy już poza naszym miejscem pracy, z naszymi rodzinami. Spotkanie opłatkowe nie ominęło chyba żadnej społeczności szkolnej.

Komendant  CSP insp. A. Brzozowski w środę spotkał się na symbolicznej wigilijnej kolacji ze słuchaczami Centrum. Łamanie opłatka przy dźwiękach nastrojowych kolęd, sprawiaja że wszystkie życzenia wypowiadane w taki (choć nie wigilijny) wieczór nabierają szczególnego ciepła i znaczenia. Przywołują myśli o rodzinnych domach i tych, którzy na nas czekają. To spotkanie z pewnością będą pamiętali ci ze słuchaczy którym przyszło uczestniczyć w tej wspólnej z kierownictwem naszej szkoły symbolicznej kolacji. I oby wszystkim młodym policjantom, stojącym na progu zawodowej kariery spełniały się dobre życzenia – aby ten trudny ale piękny zawód dał im wszystkim wiele satysfakcji i poczucia spełnienia, a życiu osobistemu - towarzyszyło szczęście.

Wczoraj, z tej samej okazji, dla kadry i słuchaczy CSP na auli wystąpił z koncertem kolęd Chór Komendy Stołecznej Policji pod dyrekcją Pani Sylwii Krzywdy. Chór, chociaż właśnie w grudniu tego roku obchodził dopiero trzylecie swojego istnienia, jest już znany nie tylko w kręgach policjantów Garnizonu Warszawskiego i cieszy się zawsze dużą sympatią. Dlatego jest nam miło, że policyjnych muzyków możemy i my czasami gościć w naszej szkole. Nastrojowe kolędy wraz z chórzystami nuciła również zebrana widownia.

Potem raz jeszcze chór zaśpiewał kolędy. Tym razem na opłatkowym spotkaniu Komendanta CSP z zaproszonymi gośćmi oraz kadrą kierowniczą. W spotkaniu uczestniczył też ks.płk Kazimierz Krużel, którego obecność sprawiła, że nabrało ono szczególnego wyrazu. I znowu, jak tradycja polska nakazuje, przy łamanym opłatku, popłynęły serdeczne życzenia od samorządowców, żołnierzy, strażaków, Straży Miejskiej oraz wszystkich innych partnerów naszej szkoły , którzy współtworzą rzeczywistość naszego regionu.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Matiusz Mazewski, Paweł Święs