Koncert szkolnego zespołu muzycznego - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Koncert szkolnego zespołu muzycznego

Data publikacji 15.12.2008

W Centrum powstał zespół muzyczny. Jego skład stanowią słuchacze szkoły , którzy grają pod kierownictwem muzycznym szkolnego KO. Muzycy mają już za sobą pierwszy koncert na szkolnej auli.

W CSP powstał zespół muzyczny. W jego skład wchodzą słuchacze szkoły oraz  pracownik Wydziału Dowodzenia, przy którym zespół funkcjonuje. Nasi muzycy wspólnie ćwiczą od połowy października, a namiastkę ich umiejętności mogliśmy usłyszeć podczas dziecięcej choinki z Santa Claus. Zespół zagrał wtedy na specjalną prośbę Mikołaja polską kolędę „Cicha noc”, oraz śliczną, nastrojową piosenkę świąteczną Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”.  I już wówczas opinia o ich umiejętnościach była na tyle pozytywna, że zgłaszano protesty o zbyt krótkim popisie naszych muzyków.

Ale wreszcie nadszedł dzień pierwszego koncertu. I to przed międzynarodową publicznością, bo na auli, oprócz ponad setki słuchaczy CSP,  znaleźli się również nasi goście z Czelabińska. Zespół wystąpił w składzie: Przemysław Kuligowski (WD CSP) -  gitara prowadząca, Grzegorz Kwiecień (SZP-5) – gitara basowa, Marcin Czarnota (SZP-5) – instrumenty klawiszowe, Michał Wojtasik (SZP-3) – perkusja i Łukasz Wiśniewski (SZP-5) – wokal. Zespół gra utwory rockowe lat 70- tych,  poprzez rytmy disco lat 90- tych do chwili obecnej. Specjalnie dla Komendanta CSP muzycy nasi zagrali jego ulubioną piosenkę „Beata”, a z przebojów, które zagrali na pierwszym czwartkowym koncercie, największą popularnością cieszyła się piosenka „Jesteś szalona” w rockowej wersji.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Agnieszka Papuga