Zimowy Sparing IV - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zimowy Sparing IV

Data publikacji 09.12.2008

W sobotę, na strzelnicy krytej CSP odbyła się IV edycja zawodów strzeleckich z cyklu Zimowy Sparing. Uczestniczyło w nim 18 drużyn, z których najlepszą okazała się tym razem reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W rywalizacji indywidualnej zwyciężyli: Magda Maszer z rodzinnej drużyny Maszer Team, oraz Adam Hetman z KWP Katowice.

W dzień Świętego Mikołaja - 6 grudnia - na strzelnicy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, odbyła się - IV edycja zawodów strzeleckich z cyklu Zimowy Sparing. Zawody zorganizowało współpracujące z CSP Legionowskie Towarzystwo Sportowe. W tym roku była to impreza szczególna, ponieważ  dzięki udziałowi gościa ze Stanów Zjednoczonych nabrała wymiaru międzynarodowego.

W dwóch konkurencjach strzelania z pistoletu - strzelaniu dokładnym i szybkim na 25m, współzawodniczyło18 drużyn z całego kraju łącznie 70 zawodników. Do finału stanęło 10 najlepszych strzelców. Finałową konkurencją, nazwaną od imienia jej autora - Bohdana Żyły z Towarzystwa Sportowego Temida Zabrze - "Wściekłym Bohdanem" było strzelanie super szybkie. W finale tym, najlepszy strzelec w ciągu 15 sekund ostrzelał aż 35 razy tarczę  „terrorysta”, po przeładowaniu broni i zmianie magazynka . Najlepszą kobietą - strzelcem została Magda Maszer z rodzinnej drużyny  Maszer Team. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła przedstawicielka gospodarzy Agnieszka Grzeda Woch - Legionowskie Towarzystwo Sportowe, trzecią kobietą imprezy okazała się Agnieszka Szymanik z Komendy Stołecznej Policji. Najlepszym zawodnikiem konkursu okazał się  Adam Hetman reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, przed Wojciechem Maszer (Maszer Team), oraz Andrzejem Idzikowskim z Centrum Szkolenia Policji. Drużynowo wygrała reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przed Maszer Team  i reprezentacją LOK Wołomin.

Zarząd Legionowskiego Towarzystwa Sportowego serdecznie dziękuje Kierownictwu Centrum Szkolenia Policji za umożliwienie przeprowadzenia imprezy oraz tym wszystkim, bez których pracy społecznej nie można byłoby przeprowadzić tych zawodów.

Komunikat klasyfikacyjny do pobrania na końcu artykułu.

Adam Morawski, ZIP
Foto A. Jarosz, M. Ważna, B. Żyła, A. Morawski