Obchody 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Data publikacji 16.04.2024

W minioną niedzielę na terenie Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary Zbrodni Katyńskiej. Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu.

W obchodach 84. rocznicy tych tragicznych wydarzeń Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie reprezentował Naczelnik Wydziału Łączności i Obsługi informatycznej nadkom. Piotr Skura. Nasza jednostka wystawiła również poczet sztandarowy, w którym wzięli udział policjanci z Wydziału Dowodzenia  podkom. Bogusław Balcerowki, asp. Wojciech Pudło, mł. asp. Tomasz Gzowski oraz mł. asp Piotr Kamiński.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Tomasza Chciałowskiego, Proboszcza Parafii. Na obchody przybyli przedstawiciele służb mundurowych, instytucji samorządowych, szkół oraz społeczności powiatu legionowskiego.

Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej, gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów, oddając hołd bohaterom.

84 lata temu funkcjonariusze sowieckiego NKWD popełnili Zbrodnię Katyńską, w trakcie której strzałem w tył głowy zamordowali m.in. ok. 6 tys. przedwojennych policjantów. PAMIĘTAMY!

Chwała Bohaterom!

nadkom. E. Kuligowska WP