Wyjątkowa solidarność Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. KRZYSZTOF, jesteśmy z TOBĄ!

Data publikacji 15.04.2024

W piękny gest wsparcia i solidarności zaangażowało się kierownictwo, kadra oraz słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, pokazując jedność „niebieskiej rodziny” podczas challenge'u na rzecz mł. asp. Krzysztofa Sobieraja z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, który w wyniku tragicznego wypadku podczas służby, doznał ciężkich obrażeń ciała.

Zdarzenie miało miejsce 6 stycznia tego roku, gdy mł. asp. Sobieraj, pełniąc obowiązki na ulicy Łódzkiej w Poddębicach, został potrącony przez samochód. Kierowca, pomimo otrzymania sygnału do zatrzymania, nie tylko zignorował polecenie, ale także uciekł z miejsca wypadku, zostawiając policjanta w stanie krytycznym. Poszkodowany przeszedł operację. Obecnie jego życie wciąż jest zagrożone, a proces rehabilitacji zapowiada się jako długotrwały i wymagający.

Nominacja do udziału w challenge'u dotarła do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie za sprawą Szkoły Policji w Słupsku. W odpowiedzi na nominację, przed porannym apelem, cała społeczność Centrum zebrała się na placu apelowym, gdzie uczestnicy wyrazili solidarność, wykonując 10 pompek. Każdy uczestnik miał również możliwość wpłaty dowolnej kwoty na dedykowane konto, wspierające zbiórkę funduszy na rehabilitację mł. asp. Sobieraja.

Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, insp. Ryszard Jakubowski, postanowił podtrzymać łańcuch dobroci, nominując do udziału w akcji: Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji "BOA".

Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej inicjatywie.

Szczegółowe informacje o akcji oraz możliwość wsparcia znajdują się na stronie portalu Zrzutka.pl pod adresem https://zrzutka.pl/c5mjnm.

Trzymaj się, Krzysztofie! Jesteśmy z Tobą w tych trudnych chwilach!

nadkom. D. Wroczyński,  film asp. R. Karyś

Film Film

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 46.09 MB)