Wizyta studentów prawa

Data publikacji 12.04.2024

11 kwietnia, studenci wydziału prawa z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie przybyli z wizytą do Zakładu Kynologii Policyjnej CSP z siedzibą w Sułkowicach. Celem wizyty była możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną szkoły oraz specyfiką służby jako opiekun psa służbowego.

Przybyłych gości przywitał Kierownik Zakładu nadkom. Paweł Kreczmański, który omówił i przedstawił system szkolenia przewodników i psów służbowych w Policji. Następnie zaprezentowano Izbę Tradycji ZKP, podczas której studentów zapoznano z  historią kynologii w polskiej Policji. Kolejnym punktem wizyty była prezentacja poszczególnych kursów dla przewodników psów służbowych aktualnie realizowanych w Sułkowicach. Nasi instruktorzy chętnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące psów, nie tylko służbowych.

asp. szt. Dariusz Ratajczak/ZKP

• Studenci w trakcie wizyty. Policjanci wspólnie z psami służbowymi prezentują wyszkolenie czworonogów.