Licealiści w Sułkowicach

Data publikacji 09.04.2024

Zakład Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach odwiedzili uczniowie z klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Dla kursantów aktualnie przebywających na szkoleniach, była to okazja do zaprezentowania nabytych umiejętności ze swoimi podopiecznymi.

Głównymi atrakcjami były oczywiście pokazy sprawności użytkowej psów służbowych aktualnie przebywających na kursach w ZKP. Przybyłym gościom zaprezentowano pokaz posłuszeństwa ogólnego, przeszukanie bagaży w celu odnalezienia zapachu narkotyków, przeszukanie pojazdów w celu odnalezienia ukrytego materiału wybuchowego. Po przemieszczeniu się na przyległy do Zakładu poligon, była okazja zaprezentowania psów służbowych podczas pokonywania przeszkód terenowych oraz zagadnienia związane z ćwiczeniami obrończymi.

Była to również okazja do zapoznania uczniów mundurówki ze służbą w Policji oraz ofertą szkoleniową skierowaną dla absolwentów szkół średnich, która przedstawili  podkom. Mariusz Boruch oraz asp. Marta Musiał z Zakładu Służby Prewencyjnej.

asp. szt. Dariusz Ratajczak/ZKP

• Uczniowie klasy mundurowej w trakcie zajęć z policjantami oraz w trakcie pokazu umiejętności psów służbowych.