Nowy etap w życiu rozpoczęty

Data publikacji 05.04.2024

W minioną środę w naszym Centrum rozpoczęło się nowe szkolenie zawodowe podstawowe oznaczone symbolem SZP-3B/24. Szeregi naszych słuchaczy zasiliło 99 funkcjonariuszy z komend wojewódzkich z całego kraju. Nowi policjanci będą uczyć się w naszej szkole aż do 25 października, a dokładnie tego dnia przystąpią do egzaminu końcowego. Witamy w naszych szeregach!

Podczas uroczystej inauguracji szkolenia, młodych adeptów policyjnej sztuki przywitał Komendant Centrum Szkolenia Polcji w Legionowie insp. Ryszard Jakubowski, który wraz Zastępcą ds. dydaktycznych insp. Tomaszem Rylskim i przedstawicielami kadry dydaktycznej życzył słuchaczom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych.

Młodzi policjanci, kierowani na szkolenie zawodowe podstawowe to osoby, które do Policji wstąpiły kilka dni temu. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej, każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie zawodowe podstawowe, które pozwoli im w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

W trakcie inauguracji odczytano list Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia, skierowany do nowo przyjętych policjantów.

W nowym szkoleniu uczestniczy 99 osób. Słuchacze tworzą jedną kompanię, a w niej pięć plutonów. Dowódcą kompanii został: mł. asp. Piotr Kamiński z Wydziału Dowodzenia.

Na razie „nowicjusze” zapoznają się ze szkołą i jej obiektami, poznają szkolny regulamin i zasady obowiązujące w naszej szkole. Potem rozpoczną się pierwsze zajęcia teoretyczne i praktyczne. Przed nimi sześć miesięcy intensywnej pracy, po to aby nauczyć się tajników tej niełatwej aczkolwiek satysfakcjonującej służby.

Witamy w naszym Centrum. Wszystkim życzymy dużo siły i wytrwałości! Kadra CSP zawsze służy pomocą!

nadkom. Emilia Kuligowska WP, foto asp. Kasper Molski ZSS