150 policjantów zakończyło szkolenie zawodowe podstawowe

Data publikacji 29.03.2024

Garść wspomnień. Kolejna grupa absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego zakończyła policyjną edukację w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. 150 funkcjonariuszy trafiło „w teren”, gdzie będą weryfikować teraz w praktyce zdobytą wiedzę i umiejętności. Jesteśmy przekonani, że wiedza oraz umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia pozwolą w profesjonalny sposób wykonywać powierzone im zadania oraz obowiązki służbowe, a także z zaangażowaniem służyć społeczeństwu. Funkcjonariuszom życzymy dużo zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i wielu sukcesów w służbie.

Egzamin końcowy w dniu 28 marca 2024 roku zdało 150 słuchaczy, tym samym kończąc siedmiomiesięczne szkolenie, w trakcie którego przygotowywali się do służby w terenowych jednostkach macierzystych garnizonu śląskiego i podkarpackiego. Aż 54 kursantów osiągnęło bardzo dobre wyniki w nauce i ukończyło pierwsze oraz najważniejsze szkolenie w Policji z wyróżnieniem.

Słuchacze nabywali wiedzę i umiejętności poprzez udział w wykładach, pokazach, symulacjach, ćwiczeniach, ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczenia ich miejsca, oględzin, poszukiwań osób i rzeczy, przyjmowania informacji o przestępstwach i wykroczeniach, przesłuchań świadków, zapewniania bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, ujawniania sprawców wykroczeń i przestępstw, taktyki i technik interwencji, wyszkolenia strzeleckiego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie ds. dydaktycznych insp. Tomasz Rylski przywitał gości biorących udział w uroczystości oraz złożył podziękowania zarówno kadrze dydaktycznej, która z dużym zaangażowaniem prowadziła proces dydaktyczny, zapleczu logistycznemu, jak również młodym policjantkom i policjantom za dyscyplinę, którą wykazali się podczas pobytu w szkole.

Komendant zwrócił się również do rodzin słuchaczy przybyłych na uroczystość, dziękując im za wspieranie policjantów w ich codziennych obowiązkach służbowych oraz za to, że są z nimi zarówno w tych dobrych, jak i trudnych chwilach związanych ze służbą.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym.

nadkom. Damian Wroczyński
fot. asp. Robert Karyś

• Policjanci w trakcie uroczystości zakończenia szkolenia.