Rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie nad wodą

Data publikacji 29.03.2024

Słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych, przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w szkole podstawowej w Winnicy. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo nad wodą. Dzieciaki mogły porozmawiać z mundurowymi o swoich o swoich małych-wielkich dylematach związanych z wypoczynkiem oraz zapoznać się ze sprzętem ratunkowym.

Do czego służy rzutka ratownicza, dlaczego należy słuchać ratownika, jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą wchodzenie na lód oraz dlaczego nie można nikogo popychać do wody, nawet w formie zabawy? Dla dorosłego odpowiedzi na te pytania są oczywiste, choć i dorośli czasem zapominają podstawowe zasady bezpieczeństwa.  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Winnicy dowiedzieli się, co należy robić w sytuacji zagrożenia, co oznaczają kolory flag na kąpielisku, dlaczego na basenie nie można biegać i w jakim celu ratownik używa gwizdka. Dzieci miały okazję zobaczyć także wodny sprzęt ratunkowy, przymierzyć kamizelkę, płetwy, a także pobawić się kołem ratunkowym.

Mundurowi prowadzili zajęcia dydaktyczne pod okiem policyjnych wykładowców z Zakładu Szkoleń Specjalnych. Był to element ich szkolenia, ponieważ podczas służby na wodzie muszą potrafić przekazywać treści profilaktyczne w atrakcyjny i dostosowany do różnych grup odbiorców sposób.

Dyrekcji szkoły dziękujemy za zaproszenia, a uczniom za ich zaangażowanie w lekcje bezpieczeństwa.

nadkom. Damian Wroczyński

fot. kom. Kinga Czerwińska/ZSS

• Policjanci w trakcie spotkania z uczniami.

• 210.99 KB
    Policjanci w trakcie spotkania z uczniami.
  • 231.44 KB
    Policjanci w trakcie spotkania z uczniami.