Kordony przewodników psów służbowych w Zakładzie Kynologii Policyjnej

Data publikacji 22.02.2024

W Zakładzie Kynologii Policyjnej odbyły się zajęcia programowe związane z formowaniem szyków psów i kontrolą tłumu dla przewodników psów patrolowych i przewodników psów patrolowo – tropiących. Podczas ćwiczeń słuchacze wraz z psami służbowymi ćwiczyli umiejętność współdziałania grupowego w kordonach policyjnych.

Prowadzone ćwiczenia wymagają zaangażowania dużej liczby osób, stosowania odzieży cywilnej, użycia środków pozoracji pola walki oraz użycia sygnałów świetlnych
i dźwiękowych. Wszystko to po by realnie odwzorować warunki jakie w przyszłości przewodnicy psów służbowych mogą napotkać w jednostkach terenowych podczas realizacji zadań związanych z ochroną porządku lub bezpieczeństwa publicznego w trakcie zabezpieczania imprez masowych i zgromadzeń.

podkom. Piotr Mrozowski

fot.: sierż.szt. Dariusz Bartoszek