Policyjni pirotechnicy zakończyli szkolenie

25 policjantów zakończyło naukę na kursie specjalistycznym w zakresie prowadzenia rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Ten rodzaj doskonalenia zawodowego realizowany jest tylko w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Kurs skierowany do policjantów – kandydatów do służby w Nieetatowych Grupach Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego i realizowany jest w obiektach dydaktycznych Centrum Szkolenia Policji i na poligonie. Zajęcia prowadzą nauczyciele policyjni Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP posiadający uprawnienia instruktora minerstwa i pirotechniki.

W ubiegły piętek słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie ukończyli dwutygodniowy kurs specjalistyczny z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Grupa szkoleniowa liczyła 25 policjantów. Kurs DRMP realizowany jest w ciągu dziesięciu dni szkoleniowych w trakcie których uczestnicy wyjeżdżają na poligon,  odbywają się zajęcia teoretyczne gdzie są poruszane kwestie związane z materiałami wybuchowymi,  wybuchem i jego skutkami oraz bezpieczeństwem podczas wykonywania czynności związanych z lokalizowaniem materiałów wybuchowych i urządzeń niebezpiecznych. Kolejne dni to praktyczna nauka wykonywania sprawdzeń budynków, posesji, pojazdów oraz tras przejazdu  kolumn VIP.

Szkolenie kończy się egzaminem podczas którego uczestnik musi się wykazać wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi nabytymi trakcie szkolenia, aby po powrocie do jednostek macierzystych bezpiecznie wykonywać stawiane przed nim zadania.

nadkom. Damian Wroczyński
fot. mł. asp. Emil Marchewka