V miejsce piłkarzy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Gratulujemy

Data publikacji 12.02.2024

W zmaganiach podczas XIV Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja, który swój finał miał 9 lutego 2024 roku w Warszawie, jedną z ekip, która wzbudziła uznanie swoją postawą na boisku, była drużyna piłkarska Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. To właśnie ci zawodnicy wywalczyli sobie zaszczytne piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, demonstrując nie tylko sportowe umiejętności, ale również ducha walki i zaangażowania.

Serdecznie gratulujemy piłkarzom Centrum Szkolenia Policji w Legionowie ich imponującego osiągnięcia w turnieju! Ich determinacja, profesjonalizm i współpraca na boisku zasługują na najwyższe uznanie. Niech ta wyjątkowa pozycja wśród wielu konkurentów będzie powodem do dumy dla całej społeczności Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń.

Całe wydarzenie poświęcone było pamięci bohaterskiego policjanta, podkomisarza Andrzeja Struja, który 10 lutego 2010 roku zginął broniąc innych przed agresją bandytów. Pomysłodawcami upamiętnienia go za pośrednictwem sportu byli m.in. młodszy inspektor Andrzej "Pułko" Kuczyński z Biura Komunikacji Społecznej KGP oraz legenda polskiej piłki nożnej, Andrzej Strejlau.

Turniej rozpoczął się 6 lutego w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II, gdzie 92 drużyny z Polski i zagranicy rywalizowały o zwycięstwo. Wśród uczestników nie zabrakło także reprezentacji z Ukrainy, Czech, Słowacji i Rumunii.

Po trzech intensywnych dniach rywalizacji poznaliśmy zwycięzców w różnych kategoriach. Szczególnie należy podkreślić osiągnięcia drużyny piłkarskiej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Serdecznie gratulujemy naszej drużynie, ich imponującego osiągnięcia w turnieju! Ich determinacja, profesjonalizm i współpraca na boisku zasługują na najwyższe uznanie. Niech ta wyjątkowa pozycja wśród wielu konkurentów będzie powodem do dumy dla całej społeczności Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz źródłem inspiracji dla kolejnych pokoleń.

Warto również wspomnieć o niesamowitym zaangażowaniu wszystkich uczestników, którzy nie tylko walczyli o zwycięstwo, ale także uczcili pamięć bohaterów służb mundurowych poprzez sportową rywalizację.

Podczas uroczystej gali zakończenia turnieju obecni byli wysocy rangą przedstawiciele służb mundurowych, władz samorządowych oraz organizatorzy imprezy. Ich obecność i wsparcie dodawały prestiżu temu wyjątkowemu wydarzeniu.

Rozgrywki przyniosły wiele emocji i wyróżnili się zwycięzcy w różnych kategoriach. Drużyna KWP w Łodzi triumfowała wśród kobiet, a Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej zdobyła pierwsze miejsce wśród mężczyzn powyżej 35 roku życia. W kategorii OPEN mężczyzn zwyciężyła ekipa 16 Dywizji Zmechanizowanej z Olsztyna.

Nie można także pominąć fair play, które wykazała drużyna piłkarzy z Winnicy na Ukrainie, uhonorowana Krzyżem Niepodległości Klasy I z Gwiazdą przez Zarząd Główny NSZZP.

Oprawa muzyczna gali finałowej, zapewniona przez Orkiestrę Reprezentacyjną Policji, dodatkowo podniosły atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia.

Głównymi organizatorami turnieju były Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji, Komenda Stołeczna Policji, Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Region IPA Centralne Biuro Śledcze i Zarząd Główny NSZZP, we współpracy z innymi instytucjami oraz urzędami dzielnic m.st. Warszawy, gdzie odbywały się zawody.

W skład drużyny Centrum Szkolenia Policji w Legionowie weszli:

• kom. Wojciech Biedrzycki – kapitan
  • post. Kamil Tarasiewicz
  • post. Jakub Baduła
  • post. Adrian Wąsik
  • post. Kacper Kozimor
  • post. Mateusz Bielech
  • post. Sebastian Antoniak
  • post. Patryk Kiełbasa
  • post. Sebastian Nędza
  • post. Sebastian Supranionek
  • post. Tomasz Pytel
  • post. Daniel Tekieli
  • post. Maciej Kolasa

Niech sukces drużyny Centrum Szkolenia Policji w Legionowie będzie motywacją do dalszego rozwoju i osiągania jeszcze większych celów na polu sportowym oraz służby. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników turnieju za ich oddanie i zaangażowanie!

nadkom. Damian Wroczyński

fot. KGP/CSP

• Drużyna CSP oraz zdobyty puchar.