Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykładowca CSP najlepszym strzelcem policyjnym w Europie!

Data publikacji 15.10.2008

Adam Morawski z Zakładu Interwencji Policyjnych CSP zdobył złoty medal w strzeleckiej konkurencji „Pistolet Centralnego Zapłonu” podczas XVII edycji Międzynarodowych Zawodów Służb Policyjnych, które zostały rozegrane w dniach 7 – 10 października tego roku w Czeskich Budziejowicach.

Podinspektor Morawski wyprzedził Piotra Lebiedia z Rosji, który zajął II miejsce oraz będącego na 3 miejscu Guntera Nussbaumera z Austrii. Impreza nosząca nieoficjalne miano „Mistrzostw Europy Służb Policyjnych” jest organizowana rokrocznie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej wspólnie z Czeskim Policyjnym Klubem Sportowym oraz Międzynarodową Federacją Sportu Policyjnego UNITOP. W tym roku zgromadziła reprezentacje narodowe policji Holandii, Litwy, Niemiec, Belgii, Rosji, Szwajcarii, Słowenii, Austrii, oraz drużyn reprezentujących gospodarzy.

Współzawodnictwo odbywało się w strzelectwie (4 konkurencje), karate, judo, wyścigach rowerów górskich, triathlonie policyjnym, oraz policyjnym kwadrylionie.
Polską Policję reprezentowali: w strzelectwie - Adam Morawski, Piotr Tarnowski z Centrum Szkolenia Policji, Aleksandra Jarosz - KWP Kraków, oraz Magdalena Kowalewska i Dariusz Mierzejewski z Komendy Stołecznej Policji. W judo polskim reprezentantem był Jacek Szewczak, który podczas zawodów zdobył srebrny medal w kategorii do 90 kg, oraz Jarosław Jańczak zdobywca brązowego medalu w kategorii powyżej 100 kg. Ogółem w klasyfikacji zdobytych medali ta skromna ilościowo reprezentacja uzyskała 6 miejsce wśród 12 startujących reprezentacji narodowych policjantów.

Szczególny wkład w koordynację wyjazdu polskich policjantów na te zawody, wniosło kierownictwo Polskiej Federacji Sportu „Gwardia” w tym jej Sekretarz Panu Wiesław Kuczyński. Na jego ręce też składamy w imieniu naszych reprezentantów serdeczne podziękowania.