Szkolenie w Urzędzie Celno-Skarbowym

Data publikacji 20.09.2021

W Lubelskim Urzędzie Służby Celno-Skarbowym w Białej Podlaskiej policjanci Zakładu Ruchu Drogowego CSP, podinsp. Marek Pilaciński i asp. szt. Andrzej Polak, przeprowadzili dwudniowe szkolenie dla 29 funkcjonariuszy służby celno-skarbowej w zakresie kontroli stanu technicznego pojazdów.

W pierwszym dniu szkolenia realizowana była część teoretyczna, podczas której omówione zostały obszary podlegające sprawdzeniu w trakcie takiej kontroli, w szczególności identyfikacja pojazdu, układ kierowniczy, hamulcowy, oświetlenie i opony. Policjanci zwrócili także uwagę na sprawdzenie prawidłowego zabezpieczenia przewożonego ładunku.

Drugi dzień spotkania realizowany był również na ternie Lubelskiego Urzędu Służby Celno-Skarbowej i miał na celu przedstawienie aspektów praktycznych kontroli. Korzystając z pojazdów służbowych urzędu, policjanci prowadzący zajęcia zaprezentowali sposób przeprowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdów, a następnie pod ich nadzorem prowadzone były ćwiczenia praktyczne. Nabytą wiedzę i umiejętności funkcjonariusze służby celno-skarbowej wykorzystają podczas codziennej służby na drodze.

nadkom. Mariusz Jackowski

fot.: podinsp. Marek Pilaciński i asp. szt. Andrzej Polak