Ruszyła budowa hali do sportów walki! - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Ruszyła budowa hali do sportów walki!

Data publikacji 25.08.2008

W ostatni weekend na terenie Centrum Szkolenia Policji pojawił się ciężki sprzęt budowlany - ruszyła budowa nowoczesnej hali przeznaczonej do treningu sportów walki.

Rozpoczęta w sierpniu tego roku inwestycja opiewa na 13.000.000 zł i finansowana jest z tzw. ustawy o modernizacji Policji. W jej efekcie na terenie jednostki do końca października przyszłego roku powstanie jedna z najnowocześniejszych w Polsce hal przeznaczonych tylko i wyłącznie do treningu sportów walki, tak istotnych w pracy policjanta.

W budynku znajdą się cztery sale do treningu judo, ze specjalnie w tym celu skonstruowaną, amortyzowaną podłogą, siłownia oraz tzw. korytarz taktyczny, przeznaczony do ćwiczenia elementów taktyki wejścia do pomieszczeń.

tekst i video:
Piotr Maciejczak, ZKS