Odebrała odznakę z rąk Ministra - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odebrała odznakę z rąk Ministra

Data publikacji 31.07.2020

Podczas tegorocznych centralnych obchodów upamiętniających 101. rocznicę powołania Policji Państwowej, nasza policjantka została uhonorowana brązową odznaką „Zasłużony Policjant”. Podinspektor Agnieszka Mańko-Czajka odebrała wyróżnienie z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Tegoroczne główne obchody Święta Policji odbyły się na dziedzińcu siedziby CBŚP w Warszawie. Przedstawiciele wyróżnionych policjantów i pracowników Policji zostali uhonorowani medalami i odznaczeniami państwowymi oraz odznakami resortowymi. Wśród nich znalazła się podinsp. Agnieszka Mańko-Czajka, która na co dzień pełni stanowisko eksperta w Wydziale Organizacji Dydaktyki CSP.

Pani podinspektor swoją przygodę z policją zaczęła w 1992 roku. Od początku służby związana była z ówczesną KWP w Siedlcach. Pracę dydaktyczną w CSP rozpoczęła w 1999 roku jako nauczyciel Zakładu Służby Kryminalnej. Jest autorką materiałów dydaktycznych z zakresu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz wielu artykułów zamieszczonych w Kwartalniku Policyjnym.

Poza pracą dydaktyczną Pani Agnieszka wielokrotnie reprezentował polską policję w zawodach sportowych na arenie międzynarodowej. Były to m. in. mistrzostwa świata w wieloboju policyjnym w Hiszpanii, gdzie zdobyła indywidualnie brązowy medal.

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

sk

fot.: KGP