Pobiegła, aby upamiętnić bohaterów - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pobiegła, aby upamiętnić bohaterów

Data publikacji 02.03.2020

Wczoraj odbyła się VIII edycja biegu pod nazwą „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Imprezę zorganizowano równolegle w wielu miastach Polski, a także poza granicami kraju. W warszawskim biegu wystartowała również nasza policjantka, która zajęła II miejsce na dystansie 1963.

Historia biegu sięga roku 2013, kiedy grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła w niecodzienny sposób uczcić pamięć żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Była to doskonała okazja do spotkania z historią naszego kraju.

Od tego czasu głównym celem imprezy jest poszerzanie i popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych w Polsce i za granicą, a także promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności idei biegania.

W tegorocznej warszawskiej edycji biegu uczestnicy przystąpili do rywalizacji na terenie Fortu Bema. Wśród laureatów, w biegu honorowym na dystansie 1963, upamiętniającym śmierć Józefa Franczaka ps. Lalek, II miejsce w kategorii open kobiet zajęła reprezentantka Centrum Szkolenia Policji sierż. Monika Trojanowska.

Naszej koleżance gratulujemy godnej naśladowania postawy oraz wspaniałych wyników sportowych i życzymy wielu dalszych sukcesów osobistych i zawodowych.

sk

foto.: sierż. Monika Trojanowska