Pieprzny pokaz - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pieprzny pokaz

Data publikacji 17.07.2008

Demonstrację miotaczy gazu pieprzowego – ręcznych i plecakowych mogliśmy dziś zobaczyć na otwartej przestrzeni placu manewrowego CSP. Pokaz przygotowali przedstawiciele firmy IDC SYSTEM AG przy współpracy Biura Logistyki KGP.

Zamieszki stadionowe, uliczne burdy pseudo kibiców na ulicach naszych miast, dewastacje mienia – któż z warszawiaków nie pamięta ubiegłorocznej dewastacji Starówki po meczu Legii. A są to tylko nieliczne przykłady, jakie znamy z opisów prasowych będące skutkiem destruktywnej działalności rozhisteryzowanego tłumu. Policja musi być dobrze przygotowana na każdą podobną ewentualność. Dlatego też poszukujemy rozsądnych i bezpiecznych rozwiązań, które będą nas wspierały w zwalczaniu takich zachowań.

Dzisiaj na placu manewrowym odbyła się demonstracja sprzętu służącego do kontroli tłumu. Pokaz prowadziło krajowe przedstawicielstwo jednej ze szwajcarskich firm, która oferuje produkty na potrzeby Policji. Były to ręczne i plecakowe miotacze gazu pieprzowego, które już dziś możemy spotkać w naszych Oddziałach Prewencji, jednak te prezentowane, były o znacznie większej pojemności i zwiększonym zasięgu. Pokaz został zorganizowany przez Biuro Logistyki KGP i skierowany zwłaszcza do dowódców OPP z całego kraju, którzy w nim uczestniczyli, ale z nie mniejszą uwagą obserwowali go również nasi dydaktycy z zakresu technik działań zespołowych i słuchacze, którzy będąc w CSP mają jedną z nielicznych możliwości takich prezentacji przygotowanych przez producenta.


Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK