Wizyta agentów DEA w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta agentów DEA w CSP

Data publikacji 30.12.2019

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie gościło przedstawicieli DEA (amerykańskiej agencji rządowej Drug Enforcement Administration), którzy przeprowadzili wykłady na kursie specjalistycznym w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Realizowany przez Zakład Służby Kryminalnej specjalistyczny kurs ma na celu przekazanie wiedzy i umiejętności przygotowujących policjanta do realizacji zadań w zakresie zwalczania i wykrywania sprawców czynów związanych z przestępczością narkotykową.

Realizacja zadań w procesie wykrywczym do wskazanych przestępstw może, a nawet powinna zostać rozszerzona o współpracę z partnerami spoza Polski. Obszar takiej współpracy z DEA zaprezentowali agenci specjalni: Terris Farabee oraz  polskiego pochodzenia Kinga Kaczyńska specjalizująca się w sprawach operacyjno – śledczych.

Dzięki wykładom amerykańskich agentów, słuchacze ZN mogli poszerzyć swoją wiedzę o formy i metody pracy w zwalczaniu przestępczości narkotykowej na całym świecie. Uczestnicy kursu wykazywali się dociekliwością i zainteresowaniem przestawianych problemów, dzięki czemu zdobyli nową wiedzę, jak również przedstawili nasze sposoby zwalczania i wykrywania przestępczości. Strona amerykańska podkreśliła, że polska Policja ma bardzo dobrze rozwinięte struktury operacyjno – rozpoznawcze oraz potrafi je umiejętnie i zgodnie z poszanowaniem praw człowieka wykorzystywać.

CSP realizując tego rodzaju przedsięwzięcia, umożliwia funkcjonariuszom podnoszenie poziom wyszkolenia co przekłada się na bardzo dobre wyniki w walce z przestępczością narkotykową.

tekst/fot.: W. Nawrocki

  • Wizyta agentów DEA w CSP Legionowo
    Wizyta agentów DEA w CSP Legionowo
  • Wizyta agentów DEA w CSP Legionowo
    Wizyta agentów DEA w CSP Legionowo
  • Wizyta agentów DEA w CSP Legionowo
    Wizyta agentów DEA w CSP Legionowo