Ostatnie w tym roku szkolenie dla policji wodnej zakończone - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatnie w tym roku szkolenie dla policji wodnej zakończone

Data publikacji 10.07.2008

Zakład Szkoleń Specjalnych zakończył tegoroczną edycję szkoleń dla policji wodnej. Dziewiętnastu nowo przeszkolonych policjantów zasili swoje komisariaty. Od tej chwili w naszej bazie szkoleniowej w mazurskim Kalu będą trwały prace remontowe. CSP wzbogaci się o nowoczesny obiekt na miarę europejskich standardów.

W ostatnią sobotę zakończyła się ostatnia edycja szkoleń policji wodnej w Bazie Szkoleniowej Centrum Szkolenia Policji w Kalu, przewidziana na 2008 rok. Wszyscy policjanci, którzy ukończyli szkolenie w tym roku, wzorem swoich poprzedników mogą pełnić służbę w patrolach motorowodnych zapewniając bezpieczeństwo na wodach i terenach przywodnych. Są specjalistami w swojej dziedzinie. Absolwenci tego kursu zdali egzamin na patent żeglarski stermotorzysty oraz egzaminy z ratownictwa wodnego na wodach otwartych, co pozwoliło im otrzymać stopień Młodszego Ratownika WOPR. A nie jest to żaden ewenement, bo wszyscy absolwenci CSP kończący kursy w naszej szkole legitymują się, co najmniej tym tytułem.


N
iestety, na chwilę szkolenia policji wodnej muszą być zawieszone. Ale nie tracimy czasu. Ruszyły już prace remontowe obiektu. Zwiększą one komfort zakwaterowania słuchaczy i poprawią warunki szkoleniowe. Będzie to znaczna przerwa, bo zakończenie remontu przewidywane jest na czerwiec przyszłego roku. Dzięki odnowieniu budynku i infrastruktury portowej, nasi słuchacze będą mogli doskonalić swoje umiejętności w większych grupach, lepszych warunkach i na jeszcze nowocześniejszym sprzęcie.

Artur Komosiński ZSS / Anna Galant
Foto Artur Komosiński