Data publikacji 22.10.2019

W minioną niedzielę w kościele pw. św. Jana Kantego w Legionowie odbyła się uroczysta msza święta, podczas której Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej J.E. ks. bs. Romuald Kamiński poświęcił figurę św. Michała Archanioła – patrona policjantów. Inicjatorem ufundowania figury był ks. Prałat Lucjan Szcześniak.

Święty Michał Archanioł jest patronem policjantów, żołnierzy i małych dzieci, a także opiekuje się pielgrzymami i obcymi ludźmi. Archanioł walczy w imię sprawiedliwości i prawa. Daje wsparcie, jest też dawcą cierpliwości i szczęścia.

W minioną niedzielę o 13.00, podczas mszy św. celebrowanej w legionowskim kościele św. Jana Kantego, Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej dokonał poświęcenia figury św. Michała Archanioła. Posąg powstał z inicjatywy ks. prałata  Lucjana Szcześniaka, proboszcza parafii.

W uroczystości uczestniczyli:  mł. insp. Anna Jędrzejewska-Szpak Komendant Powiatowy Policji w Legionowie,  insp. Anna Gołąbek Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji oraz podlegli funkcjonariusze i ich rodziny. Zostały również wystawione poczty sztandarowe obu jednostek.

Uroczyste nabożeństwo oraz konsekracja figury św. Michała Archanioła było dużym wyróżnieniem dla legionowskich policjantów, a jednocześnie dowód  uznania za trud włożony w budowę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu legionowskiego.

sk/js

• Kościół pw. św. Jana Kantego w Legionowie. Uroczysta msza święta, podczas której Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej J.E. ks. bs. Romualda Kamińskiego poświęcił figurę św. Michała Archanioła – patrona policjantów. Inicjatorem ufundowania figury był ks. Prałat Lucjan Szcześniak.